wordpress
stats

YAPAY PLAJ İNŞAATI

Son yıllarda güney kıyılarımızın gözde tesislerinde inşa ettiğimiz yapay plajlar, otel ve tatil köylerinin çehresini değiştiriyor, kullanıcı memnuniyetini arttırıyor.

yapay-plaj-insaati-2

plaj-once

haber-ikon-1

YAPAY PLAJ NEDİR?

Yapay plajlar, doğal olarak plaj olmayan ya da kalitesi düşük olan kıyı bölgelerinde , kullanıcı konforunu ve kıyı estetiğini arttırmak için, yapılan düzenlemelerle plaj oluşturulması işidir.

Özellikle çakıllı – taşlı kıyıları olan veya kum kalitesi iyi olmayan otel ve tatil köylerine yapay plaj oluşturulmak üzere hizmet vermekteyiz ve bu konuda ülkemizin en tecrübeli inşaat şirketiyiz.

plaj-sonra

haber-ikon-1

UYGUN MALZEME

Yapay plajda kullanılacak kumun özellikleri doğal olarak çok önemlidir. Projenin başarısı uygun özellikte (dane çapı ve miktarı, gradasyon) kum kullanımına yakından bağlıdır.

Doğru tasarlanan bir yapay plajda oluşan plaj genişliği, su içi ve dışında denizin rengi ve kullanım konforuna büyük katkı sağlıyor, kıyıların çehresini tamamıyla değiştirerek büyüleyici sonuçlar yaratabiliyor.

plaj-yapimi

haber-ikon-1

NASIL YAPIYORUZ?

Öncelikle proje sahasını karadan ve denizden detaylı olarak inceliyoruz. Yapay plaj oluşumuna olanak sağlayacak şartları, deniz yapısı gereksinimlerini, en uygun kum dane çapı, miktar ve taban eğimlerini belirliyoruz.

Gerekmesi halinde bu konuda mühendislik etüdlerini tamamlıyoruz. Karar verilen mahmuz, iskele, su içi topuk sistemi gibi deniz yapılarının projelerini hazırlıyor, inşaatını yapıyoruz. Daha sonra plaj kumunu kumu projesine göre uygun şekilde seriyor, tesisi işletmeye açıyoruz. Gerekli periyodik bakımını da üstleniyoruz.

haber-ikon-1

DENİZ YAPILARI VE YAPIM METODU

Yapay plaj oluşturmak için kum hareketini sınırlayıcı çeşitli deniz yapılarına ihtiyaç olabilir. Bu yapıların inşaatında, bölgenin doğal şartlarına, tesisin özelliklerine bağlı olarak kullanıcıları da rahatsız etmeyen sistemlerin tercih edilmesi gereklidir. Bu tür koruma yapılarının proje ve inşaatlarını da hizmetimiz kapsamında gerçekleştiriyoruz.

UYGULAMA ÖRNEKLERİ

Anahtar teslim tamamladığımız uygulama örneklerimizi aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz:


D-Hotel Maris

 


Göcek