wordpress
stats

KAŞ MARİNA

 

Akdeniz kıyılarında en yeni, en özel marinalardan biri

Türkiye’nin önde gelen dalış alanlarından ve antik Likya uygarlığının merkezlerinden biri olan Kaş’ta yer alacak yeni yat limanının inşaatı tamamlandı.

2006 yılında Yap İşlet Devret yöntemiyle ihale edilen yat limanı danışmanlık hizmeti verdiğimiz Mak-Yol tarafından kazanılmıştı. Deniz yapıları projelerinin ARTI Proje tarafından yapıldığı limanda, Nisan 2009 başında dalgakıran inşaatı ile saha çalışmaları başlamıştı.

Dört yılı aşkın bir zamandır değişik deniz yatırımlarında danışmanlık hizmeti verdiğimiz Mak-Yol’a, Kaş Yat Limanı için verdiğimiz hizmetler, deniz yapılarının projelendirilmesi yanında, proje ve yatırım koordinasyonu, inşaat danışmanlığı, tanıtım ve pazarlama ile işletme planlaması konularını da içermişti.

2011 yaz sezonu başında tamamlanan Kaş Yat Limanı’nda 450’ye yakın tekneye bağlama hizmeti verilebilecek. Marinada mega yatlara uygun bağlama alanları da yer alacak. Bir kilometreden uzun bir kıyı hattına sahip olan marina sahası, etkili peyzaj tasarımı ile bölgenin çekim alanlarından biri haline dönüşmeye aday.