wordpress
stats

HABERLER

hakkimizda

Son dönemlerdeki projelerimizden haberleri aşağıda bulabilirsiniz. Referanslarımızın tamamı hakkında bilgi edinmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin, şirket yetkililerimiz hemen size ulaşsın.

Şubat 2017 | ARTI Proje, Hulhumalé Gelişim Projesi’nin 2. etap çalışmaları kapsamında deniz yapılarının tasarımı ve danışmanlığı hizmetlerini üstlendi.
ARTI Proje, Maldivler Hükümeti tarafından başlatılan Hulhumalé Gelişim Projesi’nin 2. etap çalışmaları kapsamında deniz yapılarının tasarımı ve danışmanlığı hizmetlerini üstlendi. Hulhumalé Projesi ile yeni yerleşim yerleri, ticaret, turizm ve endüstri merkezlerinden oluşacak bir yapay ada oluşturulması amaçlanıyor. Bu projenin ilk etabı 2002’de tamamlanmıştı. 2. etap inşaat çalışmaları 240 hektarlık yeni bir ada alanı oluşturacak.

ARTI olarak Hulhumalé Gelişim Projesi 2. etap çalışmaları kapsamında yer alan kanalların, plaj alanlarının, kıyı yapıları ile rıhtım duvarlarının, marina ve limanların tasarım işlerini üstlendik. Projeyle ilgili daha fazla bilgi için :http://bit.ly/2ls7if3

Ağustos 2016 | ARTI Proje, Türkiye’nin üçüncü büyük limanı olan Filyos Limanı’nın tüm inşaat ve detay projelerinin hazırlanması için seçildi.
Türkiye’nin üçüncü büyük limanı olan Filyos Limanı inşaat çalışmaları başlamak üzere. Limanda konteyner, dökme yük ve genel kargo terminalleri yer alacak. Projede toplam uzunluğu 3 kilometreyi aşan rıhtımlar ile iki büyük dalgakıran inşaatı yer alacak. Yaklaşım kanalı ve liman baseninde yapılacak toplam tarama miktarı da 15 milyon metreküpü bulacak.

ARTI Proje, yüklenici firma tarafından liman yapılarının tüm inşaat ve detay projelerinin hazırlanması için seçildi. Böylesine önemli ve iddialı bir projede görev alacağımız için heyecanlıyız.

Mayıs 2016 | ARTI Proje, Derince Konteyner Limanı projesinde “Kredi Verenler Teknik Danışmanı” olarak seçildi.
ARTI Proje, Derince Konteyner Terminali projesinde kredi veren bankalar tarafından teknik danışman olarak görevlendirildi. 2014 yılında YİD modeliyle özelleştirilen Derince Limanı’nda mevcut tesisler iyileştiriliyor ve yıllık konteyner elleçleme kapasitesini 1.5 milyon TEU’ya yükseltmek amacıyla yeni bir konteyner terminalinin hayata geçirilmesi planlanıyor.

Master plan çalışmalarının tamamlanmasından sonra uygulama projeleri çalışmaları devam eden projede inşaat işleri yakında başlamak üzere. Teknik danışmanlık hizmetlerine işletme sürecinde de devam etme opsiyonuyla birlikte, ARTI Proje olarak inşaat süresince teknik danışmanlık hizmetleri vereceğiz.

Nisan 2016 | ARTI olarak Mersin’de yeni bir kruvaziyer limanı projesi için fizibilite ve avan projelendirme çalışmaları yürütüyoruz.
ARTI Proje olarak güney sahil kentimiz Mersin’de yeni bir kruvaziyer limanı için fizibilite ve avan projelendirme çalışmalarına başladık. Kruvaziyer limanı ile Doğu Akdeniz kıyılarımızdaki deniz turizminin hareketlenmesi ve bölgenin turizm potansiyelinin büyümesi hedefleniyor.

Bölgede son dönemlerde 6 km’lik kıyı rekreasyon projesi kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne mühendislik hizmetleri vermiştik. Daha önce de yeni yat limanının projelendirilmesinde görev aldığımız Mersin kıyılarında ARTI Proje olarak geniş deneyime sahibiz.

Şubat 2016 | ARTI olarak Türkiye’nin ikinci büyük limanı “Bandırma Limanı” projesine danışmanlık hizmeti veriyoruz.
ARTI Proje son olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yeni Bandırma Liman Projesine danışmanlık hizmeti vermek üzere görevlendirildi. İş kapsamında, Türkiye’nin ikinci büyük limanının geliştirilmesi için ihtiyaç duyulan planlama ve mühendislik çalışmaları yer almaktadır. Çok amaçlı liman sahasında yer alacak geniş sıvı yük terminali ile kimya endüstri alanına hizmet verilmesi planlanmaktadır. Projenin birlikte geliştirilmesi olasılıklarını değerlendirmek adına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Rotterdam Limanı arasında iyi niyet sözleşmesi imzalanmış ve bu iş birliği, ülkede yer alan limanlar için yeni yönetim modeli uygulamalarının geliştirilmesi için de bir ilk adım olma özelliği taşımaktadır.

Ocak 2016 | Lale Adası – Ayvalık Geçiş Köprüsü proje alternatifleri arasında en çok oyu “Cunda Taş Eksen” tasarımı aldı.
Ayvalık ile Lale Adası’nı birbirine bağlayan dolgu yolun bir bölümünün kazıklı köprüye çevrilmesi projesi kapsamında bulunan üç köprü alternatifi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından halk oylamasına sunulmuştu. Yapılan oylamada en çok oyu “Cunda Taş Eksen” tasarımı aldı.

Geçmiş yıllarda dolgu ile karayolu bağlantısı yapılan Lale Adası – Ayvalık geçişinde, köprü inşasıyla birlikte körfez içerisinde su sirkülasyonunun ve su kalitesinin artırılması hedeflenmektedir. Teknelerin geçişine olanak tanıyacak köprü projesi, çevredeki adalara yapılan deniz yolculuğu süresinin kısalmasını sağlayacaktır.

ARTI olarak, Lale Adası – Ayvalık geçiş projesi kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne köprü projelendirme ve kıyı mühendisliği danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Ağustos 2015 | Aksoy Holding tarafından geliştirilen Epique Island’ın lansmanı büyük bir partiyle Bodrum’da yapıldı.
Son dönemlerdeki kıyı geliştirme ve marina projelerimizden biri olan Epique Island’ın lansmanı geçtiğimiz hafta büyük bir partiyle Bodrum’da yapıldı. Aksoy Holding tarafından geliştirilen Epique Island projesinde 75 tane villa, bir adet birinci sınıf marina, butik otel, yapay plajlar ve pek çok diğer deniz yatırımı yer alıyor. Sadece lansman partisi için 500 kişinin Pink Martini konseri izlemesini sağlayacak şekilde bir yüzer platformun denizde ankrajını hazırladık ve inşa ettik.

ARTI olarak Epique Island projesinde yaklaşık iki yıldır kıyı alanlarının, plajların ve marinanın master planlama ve projelendirme hizmetlerini üstlenmiş durumdayız. Önümüzdeki dönem de hizmetlerimiz inşaat işleriyle devam edecek.

Temmuz 2015 | Derince Limanı’nda konteyner terminali geliştirilmesi için danışmanlık hizmeti veriyoruz.
SAFİ Holding ile Derince Limanı’nda konteyner terminali geliştirilmesi için master planlama ve tasarım çalışmalarıyla ilgili olarak danışmanlık sözleşmesi imzaladık. Marmara Bölgesi’nin en önemli limanlarından biri olan Derince’de mevcut tesislerin iyileştirilmesi ve kapasite artırılmasının yanı sıra, 1.25 milyon TEU’nun üzerinde konteyner elleçleyen yeni bir konteyner terminali hayata geçirilecek.

Haziran 2015 | İnşaat danışmanlığı işlerimiz devam ediyor.
Yeni plaj ve kıyı geliştirme projeleri ile dolu geçirdiğimiz bir kış döneminden sonra, yaz aylarına tamamladığımız projelerimizin inşaat danışmanlığı işlerine yoğunlaşmış olarak giriyoruz. Arnavutluk’ta devam eden marina projemizde inşaat çalışmalarına yapay kanal kısmından başlanıldı ve önümüzdeki iki yıllık dönemde inşaat işleri devam edecek. Türkmenistan’da devam eden Petronas Limanı projemizde sona yaklaşıldı. Diğer bir Hazar bölgesi projemiz olan Dragon Oil’e ait liman kapasite artırımı işinde de proje çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı ve inşaat çalışmaları başlamak üzere.

Mayıs 2015 | Sefine Tersanesi
Sefine Tersanesi ile yeni bir iskele projesi için sözleşme imzaladık. 100,00 DWT gemilere hizmet verecek ve üzerinde 40 tonluk vinç çalışacak olan iskele aynı zamanda baba çekme testleri için de kullanılmak üzere tasarlanacak.

Eylül 2014 | Merkez ofisimiz taşınıyor.
Ekim ayı itibariyle, Şişli Key Plaza’daki yeni merkez ofisimiz hizmete giriyor.

Ağustos 2014 | Dragon Oil şirketine ait Hazar Limanı rıhtımlarının iyileştirilmesi
Hazar Limanı rıhtımlarının iyileştirilmesi projesi kapsamında, tasarım ve danışmanlık hizmetleri sözleşmesi imzaladık. Liman, Türkmenistan’ın Cheleken bölgesinde faaliyet gösteren Dubai orjinli Dragon Oil Şirketine ait. Proje kapsamında, mevcut yedi rıhtımda kapasite artırımı yapılacak ve rıhtımlar ağır yük operasyonlarına uygun hale getirilecek. Limanın inşaat işleri, ILK İnşaat tarafından üstlenilmiş durumda.

Temmuz 2014 | Hunutlu Enerji Santrali
EMBA Elektrik Üretim A.Ş – Shanghai Electric ortaklığı tarafından hayata geçirilecek enerji santralinin deniz yapıları tasarım işlerini üstlendik. Proje kapsamında, santralin 1800 metre uzunluğundaki yük iskelesi, dolgu alanı projeleri ve soğutma suyu alma/deşarjı sistemi projeleri ARTI Proje tarafından hazırlanacak.

Nisan 2014 | Erzin Doğalgaz Çevrim Santrali’nde enerji üretimi başladı.
AKENERJİ, Erzin Doğalgaz Çevrim Santrali’nde 14 Nisan 2014 itibariyle enerji üretimine başlandığını bildirdi. Santralin soğutma suyu sistemi ile ilgili tüm deniz yapıları proje hizmetleri ARTI Proje tarafından üstlenilmişti. ARTI, inşaat öncesi dönemde AKENERJİ’ye ihale projesi hazırlanması, inşaat döneminde ise GAMA GÜÇ SİSTEMLERİ’ne uygulama projeleri hizmeti vermişti.

Mayıs 2013 | D-Hotel Göcek ve Maris tesislerinde plaj yapım işlerini tamamladık.
Yeni plajlar hizmete girdi. Turizm tesislerine plajlarla ilgili verdiğimiz hizmetlerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Aralık 2012 | D-Hotel grubu için Göcek’te dere ıslahı ve kıyı düzenlemesi projesine başladık.
Doğuş Holding’e bağlı D-Hotel’in Göcek’teki yeni otelinin kıyısından geçerek denize dökülen Yarılgan dere’nin taşkına karşı ıslah edilmesi ve otel için rekreasyonel alan olarak düzenlenmesi için hizmet veriyoruz.

Kasım 2012 | Bahar Energy için liman projesi çalışmalarına başladık.
Dubai merkezli Bahar Energy şirketi için Bakü’nün güneyinde sahip olduğu ve açıktaki petrol platformlarına geçiş için kullandığı adada bir liman geliştirilmesi için hizmet vereceğiz.

Eylül 2012 | Habaş Santrali Su Alma Sistemi
HABAŞ’ın Aliağa’da planladığı doğalgaz çevrim santralinin soğutma suyu sisteminin tasarlanması ile ilgili olarak proje ve danışmanlık hizmetleri sözleşmesi imzaladık. Su altı boru mühendisliği ile ilgili hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Mart 2012 | Sefine Tersanesi
Yalova’da yer alan Sefine Tersanesi’ne yeni imalatlarında kullanılmak üzere saha düzenlemesi ve balonla suya indirme amaçlı kullanılmak üzere rıhtım projelendirme hizmetleri için sözleşme imzaladık.

Ekim 2011 | Erzin Santrali Akenerji
CEZ ortaklığı tarafından hayata geçirilen Erzin Doğalgaz Çevrim Santrali’nin soğutma suyu sistemleri ile ilgili olarak deniz mühendisliği kısımları için Gama Güç Sistemleri’ne uygulama projeleri ve inşaat danışmanlığı hizmetleri vereceğiz. Aynı projede ihale öncesi dönemde yatırımcı gruba FEED hizmetleri vermiştir.

Ağustos 2011 | Socar Star
Rafinerisi Socar’ın Aliağa’da planladığı Star Rafinerisi deniz terminali kapsamında yer alan 2 adet sıvı ve 1 adet kuru yük iskelesi için FEED düzeyi projeleri ve ihale dökümanlarının hazırlanması hizmetleri ARTI Proje tarafından verilecek.

Temmuz 2011 | Çandarlı Konteyner Limanı
Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise ilk 10 konteyner limanından biri olacak olan Çandarlı Konteyner Limanı’nın inşaat çalışmaları geçtiğimiz günlerde başladı. Yüklenici Limak-Kolin Ortaklığı ile imzalanan sözleşme ile limanın uygulama projeleri ARTI Proje tarafından üstlenildi.

10 milyon TEU’nun üzerinde bir nihai kapasiteye sahip olacak Çandarlı Limanı, ülkemiz ve bölge limancılığı için taşıdığı önemin yanında, içerdiği teknik güçlükler nedeniyle de oldukça önemli ve zorlu bir mühendislik projesi. İzmir’in çılgın projesi olarak da zaman zaman anılmış olan bu projede, ülkemizin iki büyük Yüklenici’si ile birlikte görev almaktan onur duyuyoruz.

Kasım 2010 | Petkim Limanı ve Deniz Terminalleri
Socar Turcas ortaklığı sahip olduğu Petkim tesislerinde yeni yatırımları hayata geçirmeye başladı. Bir süredir gündemde olan mevcut Petkim Limanı’nın kapasitesinin arttırılarak 1milyon TEU’yu aşkın bir elleçleme kapasitesine sahip konteyner limanına dönüştürülmesi projesi yanında, geçtiğimiz aylarda lisans alınan rafineri projesiyle de yaklaşık 5 milyar dolarlık bir yatırıma start verilmiş oldu.

ARTI Proje imzalanan yeni bir protokolle, Petkim’deki tüm deniz yatırımları konusunda Socar Turcas grubuna danışmanlık hizmetleri verecek. Bu kapsamda, konteyner limanı yanında, refinerinin deniz terminali yapılarının planlanması, avan projelendirilmesi ve ihale dosyalarının hazırlanması çalışmaları da yer alacak.

Petkim’e daha önce 2009 yılında konteyner limanı için fizibilite etüdlerinin hazırlanmasında hizmet vermiştik ve o günden bu yana bölgedeki yatırımların proje yönetiminde teknik danışmanlık hizmetlerimiz devam ediyordu.

Temmuz 2010 | İskenderun Limanı
Bulunduğu bölgenin önemli limanlarından biri olan TCDD İskenderun Limanı 5 Ağustos tarihinde yapılacak özelleştirme ihaleyle tekrar satışa çıkarılyor. Limanıda kuru yük ve genel kargo kapasitesinin arttırılması yanında en az 400,000 TEU/yıl kapasiteli bir konteyner rıhtımının da oluşturulması ihale şartları arasında yer alıyor.

Liman için genişleme planlarının hazırlanması, kapasite tahminleri yapılması ve maliyet analizleri ile genel bir master plan hazırlanmasına yönelik olarak ülkemizin önde gelen liman yatırımcı ve işletmelerine ihale sürecinde hizmet veriyoruz.Yap-İşlet-Devret projeleri ile ilgili deneyimlerimiz için lütfen buraya tıklayınız.